Přeskočit na hlavní obsah

Výlet do Bambergu III

Cesta za pivem do Bambergu a blízkého okolí - DEN TŘETÍ

Třetí den našeho putování po Bambergu a okolí jsme začli tam, kde jsme minulý den skončili. V Pivovaru Mahr's. Doufali jsme, že uvidíme ranní narážení sudu, ale to se tentokrát nekonalo. Čepovalo se, stejně jako večer, jen u venkovního okénka. Já jsem ještě jednou zvolil ungespudet. Ostatní spíš pili pils nebo ležák.

Po prvním raním pivku jsme vyrazili za město. Konkrétně do Schesslitz. Je to celkem malé městečko bez náměstí, jehož centrum tvoří Hauptstrasse. A na této Hauptstrasse se skvěly 3 (slovy tři) pivovary. Než jsme se rozhoupali, tak nám zavřeli pivovar Drei Kronen, jejichž weizenbock, jak je vidět nad vstupními dvěřmi, byl oceněn Evropskou hvězdou.
O dva domy vedle je malý pivovárek Barth - Senger. Zdálo se, že je u štamgastů oblíben, protože v 11 dopoledne byl výčep plný. My jsme poseděli venku na dvoře a vychutnali jedno moc dobré pivo. Škoda, že nám nechtěli prodat sud (mají jich málo a báli se, že bychom ho nevrátlili) a nechtěli ani naplnit soudek, který jsme si vezli s sebou.

O další tři domy dále byl o poznání větší pivovar Schmitt.
Výčep byl zavřený a tak jsme jen zvědavě nahlíželi přes sklo.
Poslední, a tak trochu neplánovanou štací, byla hodpoda Zlatá kotva, kde jsme na chvilku přistáli a služebně starší členové si chtěli připomenout pivo pivovaru Hartmann, který navštívili vloni.
Já jsem zvolil ležák z whisky malt. To byla pochoutka. Prostě další specialita, na kterou se narazí pouze výjimečně.
Tímto pivním zážitkem se naše německé putování uzavřelo a mohli jsme plni nových zážitků vyrazit na cestu domů.
Abychom snad cestou nezhynuli žízní, nabídkul nám Pepa Krýsl návštěvu plzeňského minipivovaru Purkmistr.
Zatímco jsme čekali, až nám kuchař připraví objednaný guláš, mohli jsme ochutnat tzv. prkénko, tedy 7 druhů piv, které ten den byly na čepu včetně zázvorového a višňového piva. Pepa nás taky provedl pivovarem a pozval nás na akci Slunce ve skle, jejíž 2. ročník proběhne 19. září.
A to je definitivní konec májového putování. Ale protože už mámev Bambergu zamluvený hostel na 2. října, všichni už jsou myšlenkami znovu na cestě.

Dej bůh štěstí....

Komentáře

wacklodge píše…
Téda, to vypadá na opravdu vydařený výletík :-) To my si moc neužíváme ty klasické výlěty po ČR a daleko raději se podíváme někam do tradičních i netradičních destinací, jako je například Kypr nebo třeba region Kvarner ... Minulý rok jsme byli třeba na Kypru a tentokrát bychom chtěli vyzkoušet a nechat se i ubytovat v Chorvatsku... :-)

Populární příspěvky z tohoto blogu

Proč není Trautenberk v PivoŇce

   V Malé Úpě, v místě známém spíše jako Pomezní boudy na česko-polském pomezí, vznikl v roce 2015 v bývalé Tippeltově boudě minipivovar Trautenberk s pivovarskou restaurací. Jde o projekt pražského developera Martina Kulíka, který stojí třeba za úspěšným minipivovarem v pražské Hostivaři.    Trautenberk má pravidelně navařeny 4-5 druhů piv (spodně i svrchně kvašené). Kromě pivovarské hospody můžete jejich piva potkat i na několika krkonošských boudách. Mimo Krkonoše se pivo točí v několika vybraných hospodách spíše ve větších městech.    Boudy a hospody, kde se Trautenberk točí, nejsou vybrané náhodně. Jsou akcionáři pivovaru a na rozjezd pivovaru přispěly zakoupením akcií. Je to pro ně sice trochu dvousečná zbraň, ale proč ne. Autor projektu tak získal několik výhod - dokázal pivovar postavit z části za cizí peníze a zavázal si akcionáře k odběru piva. Vždyť by byli sami proti sobě, kdyby neodebírali pivo z pivovaru, jehož akcie vlastní. Akcie ale nejsou veřejně obchodovatelné, t

Berlin Beer Festival 2013

Rozhodnutí vyrazit do Berlína na Berlin Beer Festival 2013 bylo impulzivní. Týden předem jsem zamluvil hostel a už nešlo couvnout. V pátek 2.8. nás naskákalo pět do auta a vyrazili jsem na severozápad. V Berlíně jsme byli za chvilku. Hostel byl hned vedle třídy Karl Marx Allee, na které se berlínský pivní festival konal. Už na první pohled bylo jasné, že příležitostí k ochutnání bude fakt hodně. Koupili jsme si festivalový degustační krýgl 0,2l s logem festivalu a mohli vyrazit do víru dění. Karl Marx Allee je dlouhý a široký bulvár, na jehož levé straně se tísnili stánky jednotlivých pivovarů spolu s jejich pivními zahrádkami. Pivovary byly tématicky rozdělené na několik částí. Své zastoupení měly bavorské  a francké pivovary, anhaltské a saské pivovary, berlínské a brandenburské pivovary a další německé regiony. Kromě toho měly i svůj prostor i pivovary české, belgické a polské. V menší míře šlo ochutnat i piva z Velké Británie a USA . Tématické stánky s pivy z celého

Jak správně balit a nezbláznit se

Bohužel (nebo bohudík?), tohle nebude další z návodů, jejichž množství by vystačilo na dva ročníky Bravíčka. Kdo spravuje nějaký e-shop, jistě mi dá za pravdu, že s nástupem listopadu frekvence objednávek pozvolna exponenciálně roste. A pak už se člověk téměř nezastaví a klid je, zdá se, v nedohlednu. Napadlo vás někdy, co se odehrává na druhé straně, když kliknete na tlačítko „odeslat objednávku“...? My máme pivní e-shop Metrpiva.cz . A v předvánočním období se rozhodně nenudíme. Vše zpravidla to začíná tvorbou faktury v účetním systému a chroustáním tiskárny, která ten důležitý papír vytiskne. Ten pak ozdobíme razítkem a bleskovým podpisem. Zkoumáme obsah objednávky a v hlavě nám šrotuje, jak by se dala co nejlépe zabalit. Na některé položky máme speciální krabice, při náročnějších požadavcích je nutné improvizovat. Tak jako tak, izolepa sviští, karton lítá, prach víří a sem tam se zlomí nějaká ta čepel. Balíku nesmí chybět nálepka s nápisem „křehké“ a protože jsme dobré du