Přeskočit na hlavní obsah

Pivní ambasáda v Pardubicích

   Myšlenku otevřít pivní bar, kde bych nabízel piva z malých pivovarů,  jsem v sobě nosil dlouho. Připadlo mi to jako logické pokračování mého hlavního projektu - pivotéky PivoŇka. Sám jsem si do toho ale netroufal. Hlavně proto, že jsem se bál, že na to, abych mohl bar provozovat pořádně, nebudu mít dost času. Domluvil jsem se tedy s kamarádem, který už hospodu má, že do toho půjdeme spolu.
   Skoro rok jsme více či méně intenzivně hledali místo, kde by se pivní bar dal otevřít. Viděli jsme snad třicet různých prostor. Něco se nám líbilo víc, něco míň, ale stále to jaksi nebylo ono. Až v květnu 2015 se na nás usmálo štěstí a objevili jsme inzerát právě uzavírané vinárny. V Pardubicích ve Smilové ulici, blízko centra, celkem dobré parkování pro nás i dodavatele. A moc pěkný prostor pro skladování sudů. To pro nás bylo důležité, protože chceme nabízet kvalitně ošetřené pivo skladované v odpovídajících podmínkách.
   A do měsíce jsme tam už pivo točili. Vše šlo jako na drátkách: vymyslet název, nechat vytvořit logo, polep výlohy, instalace 8 pivních píp a pivního vedení, židle a stoly, rozšíření živnostenského oprávnění...a mohli jsem 12.6. v 16,00 otevřít Pivní ambasádu.
  V Pardubicích totiž, k mému velkému úžasu, podobný podnik neexistoval. S trochou propagace a marketingu se nám podařilo přilákat první zákazníky a informace o široké nabídce točeného piva v Pivní ambasádě se rychle šířila Pardubicemi.
  Piva se u nás rychle střídají. Jakmile se dopije jeden sud, přichází na řadu další. Ale ne stejný! Nabízená piva se neustále střídají. Vycházíme tak vstříc stále rostoucí poptávce po pivech stále rostoucího počtu středních a  malých pivovarů. Prakticky stále máme na čepu dvě piva typu Ale či Ipa, jejichž popularita strmě stoupá. Netočíme ale pouze česká piva. Občas můžou naši hosté ochutnat výborná bavorská piva, silné belgické speciály, anglické ale nebo i polská piva. Kvalita polských piv totiž rapidně stoupá a jak Poláci říkají: "Pivní revoluce" ve vaření nepřeberného množství pivních stylů jede na plné obrátky.
  Pivní ambasáda je čistě nekuřácký bar ve kterém najde azyl až 50 hostů a na venkovní zahrádce jsou tři pivní sety.
  Když budete mít cestu přes Pardubice a dostanete žízeň, tak se zastavte :-)

Pivní ambasáda

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak správně balit a nezbláznit se

Bohužel (nebo bohudík?), tohle nebude další z návodů, jejichž množství by vystačilo na dva ročníky Bravíčka. Kdo spravuje nějaký e-shop, jistě mi dá za pravdu, že s nástupem listopadu frekvence objednávek pozvolna exponenciálně roste. A pak už se člověk téměř nezastaví a klid je, zdá se, v nedohlednu. Napadlo vás někdy, co se odehrává na druhé straně, když kliknete na tlačítko „odeslat objednávku“...? My máme pivní e-shop Metrpiva.cz . A v předvánočním období se rozhodně nenudíme. Vše zpravidla to začíná tvorbou faktury v účetním systému a chroustáním tiskárny, která ten důležitý papír vytiskne. Ten pak ozdobíme razítkem a bleskovým podpisem. Zkoumáme obsah objednávky a v hlavě nám šrotuje, jak by se dala co nejlépe zabalit. Na některé položky máme speciální krabice, při náročnějších požadavcích je nutné improvizovat. Tak jako tak, izolepa sviští, karton lítá, prach víří a sem tam se zlomí nějaká ta čepel. Balíku nesmí chybět nálepka s nápisem „křehké“ a protože jsme dobré du

OZZOBÍR

Novinkou pardubického pivovaru je OZZOBÍR . Je to jedenáctka se trochu změněnou recepturou, než jak se vaří Pernštějn. Je to hořké pivo.