Přeskočit na hlavní obsah

Podvodníci v PivoŇce

Snad tenhle text nebude pro někoho návodem :-) Chtěl bych napsat o nepoctivcích, se kterými se v PivoŇce setkáváme. Naštěstí ne moc často.

Když jsem PivoŇku zakládal, rozmýšlel jsem se, jestli instalovat detekční rámy kvůli možným krádežím dražšího alkoholu a dalších cennějších věcí. Nakonec jsem od toho upustil. Po letech můžu říct, že by mi rámy v ničem nepomohly.

Podvodníci a zloději chodí celkem pravidelně, ale naštěstí nijak často.

První kategorií malých zlodějíčků jsou rumunské cigánky, které mají několik triků, jak Vás ošidit o pár stokorun. Jsou v tom velmi zručné a první zkušenost mě stála 200,- Kč. Příště už jsem si dal pozor.
Další skupinou jsou mladí čeští cikáni, kteří potřebují peníze na fet a jsou schopni ukrást cokoli. V PivoŇce se jim podařilo ukrást lahev Jamesona. V sousedním obchodě ukradli pastelky. Tuhle partičku běžně potkávám v Hradci na ulici.

Na obě skupiny mám jednoduchý recept. Okamžitě po vstupu je vykázat z obchodu a zamknout. Nikomu z nich to moc nevadí. Jdou totiž ihned zkusit štěstí o blok dál. 
Obě skupiny jsou velmi snadno identifikovatelné a prakticky se nejde splést. Pokud jsou současně v obchodě i další zákazníci, tak situaci chápou a rádi se za moment vrátí.

Nikoho dalšího jsme v poslední době při krádeži nepřistihli. Možná to zloděj udělal tak dobře, že jsme krádež ani nezaznamenali, ale naše evidence skladových zásob je celkem přesná. A navíc máme nainstalovaný kamerový systém.

Podvodníci jsou podobně snadno identifikovatelnou skupinou. Nejsou nijak záludní. V podstatě si vystačí s tím, že prodavačce tvrdí, že jim majitel prodejny slíbil půjčit peníze a jdou si je vyzvednout. Takový člověk ale vzápětí lehce pochopí, že neuspěje a sám rychle vycouvá.

Poslední, lehce nemocný člověk k nám chodil pravidelně. Už se ale dlouho neukázal. Byl slušně oblečený a vždy si vybral nějaké dražší zboží. Whisky a koňaky. Celkem minimálně za 6000,- Kč. Načež prohlásil, že si jde do bankomatu pro peníze a už se neukázal. Případně to kombinoval s objednávkou nějakých dražších lahví v počtu aspoň 6 kusů s tím, ať mu je seženeme, že se pro ně druhý den zastaví.

Je mi jasné, že s podobných zkušeností bude pozvolna přibývat, ale naučil jsem se ztráty minimalizovat.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak správně balit a nezbláznit se

Bohužel (nebo bohudík?), tohle nebude další z návodů, jejichž množství by vystačilo na dva ročníky Bravíčka. Kdo spravuje nějaký e-shop, jistě mi dá za pravdu, že s nástupem listopadu frekvence objednávek pozvolna exponenciálně roste. A pak už se člověk téměř nezastaví a klid je, zdá se, v nedohlednu. Napadlo vás někdy, co se odehrává na druhé straně, když kliknete na tlačítko „odeslat objednávku“...? My máme pivní e-shop Metrpiva.cz . A v předvánočním období se rozhodně nenudíme. Vše zpravidla to začíná tvorbou faktury v účetním systému a chroustáním tiskárny, která ten důležitý papír vytiskne. Ten pak ozdobíme razítkem a bleskovým podpisem. Zkoumáme obsah objednávky a v hlavě nám šrotuje, jak by se dala co nejlépe zabalit. Na některé položky máme speciální krabice, při náročnějších požadavcích je nutné improvizovat. Tak jako tak, izolepa sviští, karton lítá, prach víří a sem tam se zlomí nějaká ta čepel. Balíku nesmí chybět nálepka s nápisem „křehké“ a protože jsme dobré du

Pivní ambasáda v Pardubicích

   Myšlenku otevřít pivní bar, kde bych nabízel piva z malých pivovarů,  jsem v sobě nosil dlouho. Připadlo mi to jako logické pokračování mého hlavního projektu - pivotéky PivoŇka . Sám jsem si do toho ale netroufal. Hlavně proto, že jsem se bál, že na to, abych mohl bar provozovat pořádně, nebudu mít dost času. Domluvil jsem se tedy s kamarádem, který už hospodu má, že do toho půjdeme spolu.    Skoro rok jsme více či méně intenzivně hledali místo, kde by se pivní bar dal otevřít. Viděli jsme snad třicet různých prostor. Něco se nám líbilo víc, něco míň, ale stále to jaksi nebylo ono. Až v květnu 2015 se na nás usmálo štěstí a objevili jsme inzerát právě uzavírané vinárny. V Pardubicích ve Smilové ulici, blízko centra, celkem dobré parkování pro nás i dodavatele. A moc pěkný prostor pro skladování sudů. To pro nás bylo důležité, protože chceme nabízet kvalitně ošetřené pivo skladované v odpovídajících podmínkách.    A do měsíce jsme tam už pivo točili. Vše šlo jako na drátkách: vymy

OZZOBÍR

Novinkou pardubického pivovaru je OZZOBÍR . Je to jedenáctka se trochu změněnou recepturou, než jak se vaří Pernštějn. Je to hořké pivo.