Přeskočit na hlavní obsah

Kunratické pivní slavnosti

O víkendu 20. a 21. 9. 2013 jsem se jako prodejce piva z pivovaru Rampušák z Dobrušky zúčastnil Kunratických pivní slavností v Praze. Byl to první ročník, který pořádala společnost AZ IRSTAV, s.r.o., které patří celá Kunratická tvrz, kde se festival konal.

Podle pozvánky vypadala akce sympaticky, areál Kunratické tvrze byl pro tento typ akce jako dělaný. Program pro návštěvníky vypadal lákavě. V areálu byly postaveny 2 velké stany a několik slunečníků, aby se hosté festivalu měli v případě nepřízně počasí kam schoval. 

Páteční program, který tvořilo vystoupení jediné skupiny Ambrožband, významně narušilo počasí. Na Kunratice se valil jeden černý mrak za druhým a pravidelná sprcha nedala těm několika návštěvníkům, kteří dorazili, moc prostoru ochutnat nabízená piva

Celkem se nás tam sešlo 12 prodejců piva, přičemž chlapci z K-Brewery nabízeli kolem 10 značek piva. Ostatní stánky čepovali piva z mini nebo středních pivovarů. Vzhledem k mizivé návštěvnosti jsme my, zástupci a majitelé minipivovarů, měli dostatek času si popovídat o novinkách v jednotlivým pivovarech a všichni jsme doufali, že se v sobotu počasí umoudří. 

Naštěstí druhý den Kunratických pivních slavností už nepršelo. Začátek ve 12,00 místy osvítilo i sluníčko. A lidé se pomalu začali trousit. Škoda, že program na pódiu začal až chvíli po 16,00 hod. Optimistická polední teplota vzduchu klesla ze 16 na nějakých 12 stupňů a podle toho se také lidé bavili. Zkřehle seděli na lavicích a sem tam se napili. To už jsme dávno pochopili, že tahle akce neskončí dobře a všichni jsme si přáli, abychom alespoň dotočili sudy, které jsme o den dříve narazili. K tomu ještě si pořadatelé ve vlastní režii točili Šeráka od Holby za dumpingovou cenu, aby tak ukrojili nám, kteří zaplatili nemalý peníz za pronájem prodejní plochy, i ten už beztak průhledný krajíček.

A avizované návštěvy cca 3000 lidí dorazilo max. 800 návštěvníků. Afterparty studentů z jižáku se nakonec konala úplně někde jinde, takže jsme byli rádi, že je večer a můžeme jet domů. 

Pořadatelé plánovali mít areál otevřený každý den až do půlnoci. Když ale vyjdete v září v devět večer ven, tak se prostě musíte dobře obléci. A ještě do toho pít studené pivo už vyžaduje jistou osobní statečnost.

Uspořádat v Kunratické tvrzi pivní slavnosti byl nápad jistě dobrý. Krásný prostor, kde produkce ani návštěvníci nikoho neruší si o podobný typ akcí prostě říká. Jen bych pořadatelům podobných akcí radil, aby při prvním ročníku začali spíše skromněji. Ono totiž není až takové umění pozvat pivovary, zajistit občerstvení a program. Umění je na takovouhle akci dostat lidi. Pak je teprve festival úspěšný. A web a facebook na to nestačí.

Nejlepší reklamou je totiž reference a doporučení z minulých let. A když takovéto doporučení nemáte, musíte do propagace nasypat dostatek prostředků, abyste tento handicap eliminovali.

Jestli ještě někdy nějaký další ročník Kunratických pivních slavností bude, budou muset pořadatelé hledat kompletně nové dodavatele. Ať už piva, tak občerstvení. Nikdo, kdo se zúčastnil letos, tam totiž příští rok nepřijede....

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak správně balit a nezbláznit se

Bohužel (nebo bohudík?), tohle nebude další z návodů, jejichž množství by vystačilo na dva ročníky Bravíčka. Kdo spravuje nějaký e-shop, jistě mi dá za pravdu, že s nástupem listopadu frekvence objednávek pozvolna exponenciálně roste. A pak už se člověk téměř nezastaví a klid je, zdá se, v nedohlednu. Napadlo vás někdy, co se odehrává na druhé straně, když kliknete na tlačítko „odeslat objednávku“...? My máme pivní e-shop Metrpiva.cz . A v předvánočním období se rozhodně nenudíme. Vše zpravidla to začíná tvorbou faktury v účetním systému a chroustáním tiskárny, která ten důležitý papír vytiskne. Ten pak ozdobíme razítkem a bleskovým podpisem. Zkoumáme obsah objednávky a v hlavě nám šrotuje, jak by se dala co nejlépe zabalit. Na některé položky máme speciální krabice, při náročnějších požadavcích je nutné improvizovat. Tak jako tak, izolepa sviští, karton lítá, prach víří a sem tam se zlomí nějaká ta čepel. Balíku nesmí chybět nálepka s nápisem „křehké“ a protože jsme dobré du

Pivní ambasáda v Pardubicích

   Myšlenku otevřít pivní bar, kde bych nabízel piva z malých pivovarů,  jsem v sobě nosil dlouho. Připadlo mi to jako logické pokračování mého hlavního projektu - pivotéky PivoŇka . Sám jsem si do toho ale netroufal. Hlavně proto, že jsem se bál, že na to, abych mohl bar provozovat pořádně, nebudu mít dost času. Domluvil jsem se tedy s kamarádem, který už hospodu má, že do toho půjdeme spolu.    Skoro rok jsme více či méně intenzivně hledali místo, kde by se pivní bar dal otevřít. Viděli jsme snad třicet různých prostor. Něco se nám líbilo víc, něco míň, ale stále to jaksi nebylo ono. Až v květnu 2015 se na nás usmálo štěstí a objevili jsme inzerát právě uzavírané vinárny. V Pardubicích ve Smilové ulici, blízko centra, celkem dobré parkování pro nás i dodavatele. A moc pěkný prostor pro skladování sudů. To pro nás bylo důležité, protože chceme nabízet kvalitně ošetřené pivo skladované v odpovídajících podmínkách.    A do měsíce jsme tam už pivo točili. Vše šlo jako na drátkách: vymy

Pivní párty u Antéňáka

Pátek, 10. července, jsem měl dlouho dopředu zatržen ve svém diáři. Věděl jsem totiž, že Petr Hošek pořádá ve svém pivním sklepě na Pospíšilově třídě v Hradci Králové takové malé pivní slavnosti. Akce začínala v 17.00 hod. a když jsem po šesté dorazil, tak už to ve sklepě i na dvoře pěkně hučelo. Celkem byla na čepu 10 různých piv. Natočil jsem si Hoškův polotmavý Jantar 11% a šel se porozhlédnout po známých tvářích. Myslím, že z hradeckého Spolku přátel dobrého piva si tuhle akci nechal ujít jen málokdo. Ale dorazili i přespolní - třeba kluci z České Třebové - lovci piv. Poctivě si píší piva, která v životě ochutnali a ohodnotili. Docela sympatický koníček, nemyslíte? A protože jsou kluci fakt perfekcionisti, tak mi poslali i tuhle tabulku: pivo pivovar stup alk *) Bard Extra Stout 14° Antéňák (Petr Hošek) Hradec Králové 14,0 3 Hoškův Stoják Antéňák (Petr Ho